trekking, wyprawa

trekking, wyprawa

Strona głównaTREKKINGIAFRYKA Jebel M'Goun 4071 m
Jebel M'Goun 4071 m
alt
termin:X. 2018
koszt:4000 PLN + 350 euro
czas:11 dni
 
  • góry w Maroku to nie tylko Toubkal
  • piękny trekking i wspaniałe widoki
  • drugi co do wysokości szczyt Maroka
  • hipnotyczny i pulsujący Marakesz
  • tajemnicza i wietrzna Essaouira
  • góry i ocean na jednej wyprawie
  • sprawdzone hotele, bezpieczne transfery
  • przewodnik i kucharz do naszej dyspozycji
  • bagaż jedzie na mułach, a my wędrujemy

* cena zawiera należne podatki - wystawiamy fakturę VAT
 

Więcej…
 
Jebel M'Goun 4071 m - opis

alt

Kiedy myślimy o górach w Afryce, wyobrażamy sobie najczęściej ośnieżony masyw Kilimandżaro, otoczony bujną zielenią tropikalnych lasów. Po głowie kołaczą się nazwy Mount Kenya i Ruwenzori, na myśl przychodzą bezkresne, pełne antylop i żyraf sawanny i zielone wzgórza z powieści Hemingwaya i Karen Blixen. Kiedy myślimy o Afryce, wyobrażamy sobie walecznych Zulusów, dostojnych Masajów i na wpół legendarnych Pigmejów. Oczami wyobraźni oglądamy sceny rodem z safari, wypatrujemy lwów i nosorożców. Przemierzamy pustynie i...

 

Więcej…
 
Jebel M'Goun 4071 m - plan wyprawy

 

DNI
ETAPY
1
Zbiórka i przelot do Maroka. Jeśli z układu lotów wynika taka konieczność, pierwszą lub ostatnią noc spędzimy w Casablance.
2
Dzień w Marakeszu. Odpoczynek po podróży i  niezapomniany wieczór na placu Jemma el - fna, nocleg. W Marakeszu od lat korzystamy z cichego i komfortowego riadu tuż obok placu.
3
Po śniadaniu przejazd do Tabant w masywie M'Goun (ok. 4 h). Wędrówka do Azib 'N'Ikkis. Nocleg w namiotach lub w schronisku. Wreszcie jesteśmy w górach!
Więcej…
 
Co zabrać?

 

LpAPTECZKA
1

odpowiednie leki przeciwbólowe (ból głowy, ból brzucha): NoSpa, Ketonal

2leki na dolegliwości żołądkowe (np. Nifuroksazyd, Smecta)
3antybiotyk o jak najszerszym spektrum działania: Duomox, Augmentin, Cipronex (koniecznie skonsultuj z lekarzem!)
Więcej…
 
Dlaczego z nami...?

Ponieważ....

Mamy doświadczenie!

Wyprawy organizujemy od ponad 10 lat. Zaufały nam już setki Uczestników, z których przeważająca większość wraca do nas na kolejne i kolejne wyprawy. Nasze zaangażowanie i wiedza zostały docenione przez najbardziej opiniotwórczy miesięcznik podróżniczy National Geographic Traveler, który poleca nas jako organizatora trekkingów i wypraw. Zobacz tutaj (link).

Więcej…
 
Zakup sprzętu czyli jak nie dać się sprzedawcy?

Przed każdą wyprawą okazuje się, że musimy dokupić trochę brakujących drobiazgów, uzupełnić nasz górski ekwipunek albo zaopatrzyć się w coś zupełnie nowego, a przydatnego na czekającej nas wędrówce. Przy takich okazjach bazujemy na naszym doświadczeniu, przyzwyczajeniach i intuicji.
Więcej…
 
Zdrowie i kondycja czyli jak dać radę?

Przygotowując się do górskich wyjazdów zadajemy sobie pytanie, czy podołamy trudom wędrówki, czy nie będziemy odstawać od grupy i czy w ogóle nadajemy się do tej zabawy. Wątpimy w swoje możliwości i kondycję , nierzadko słusznie , spędzając większą część roku na siedząco ? w pracy, w domu, na spotkaniach z przyjaciółmi.
Więcej…
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack