na rynku od 1999 roku

23 lata doświadczenia w organizacji wypraw i trekkingów!!!

trekking, wyprawa

trekking, wyprawa

Wyprawa na JEBEL TOUBKAL zimą
Image
termin27.II-05.III 2018
koszt:3999,-PLN
czas:7 dni
 
  • Najwyższy szczyt Afryki Północnej zdobywamy w zimie!
  • Spotkanie z kulturą Berberów
  • Tajemniczy Marrakesz
  • Serce AtlasuWysokiego
  • Legendarny plac Jemma - el fna
  • Jeden dzień nad oceanem!
  • Śnieg w Afryce
Więcej…
 
JEBEL TOUBKAL - opis

Image Kiedy myślimy o górach w Afryce, wyobrażamy sobie najczęściej ośnieżony masyw Kilimandżaro, otoczony bujną zielenią tropikalnych lasów. Po głowie kołaczą się nazwy Mount Kenya i Ruwenzori, na myśl przychodzą bezkresne, pełne antylop i żyraf sawanny i zielone wzgórza z powieści Hemingwaya i Karen Blixen.

Kiedy myślimy o Afryce, wyobrażamy sobie walecznych Zulusów, dostojnych Masajów i na wpół legendarnych Pigmejów. Oczami wyobraźni oglądamy sceny rodem z safari, wypatrujemy lwów i nosorożców. Przemierzamy pustynie i...

Więcej…
 
JEBEL TOUBKAL - plan wyprawy

 

DNI
ETAPY
1
Przelot do Maroka (najczęściej latamy do Casablanki), nocleg w Marakeszu (czasem pierwszą noc spędzamy w Casablance), do dyspozycji mamy stylowy hotel - riad w sercu mediny z rozległym tarasem i wewnętrznym dziedzińcem.
2
Przejazd samochodem lub busem do Imlil - ruszamy w góry!
3Jesteśmy w sercu gór, pora rozruszać kości! Ruszamy do schroniska pod Toubkalem...
Więcej…
 
Zakup sprzętu czyli jak nie dać się sprzedawcy?

Przed każdą wyprawą okazuje się, że musimy dokupić trochę brakujących drobiazgów, uzupełnić nasz górski ekwipunek albo zaopatrzyć się w coś zupełnie nowego, a przydatnego na czekającej nas wędrówce. Przy takich okazjach bazujemy na naszym doświadczeniu, przyzwyczajeniach i intuicji.
Więcej…
 
Zdrowie i kondycja czyli jak dać radę?

Przygotowując się do górskich wyjazdów zadajemy sobie pytanie, czy podołamy trudom wędrówki, czy nie będziemy odstawać od grupy i czy w ogóle nadajemy się do tej zabawy. Wątpimy w swoje możliwości i kondycję , nierzadko słusznie , spędzając większą część roku na siedząco ? w pracy, w domu, na spotkaniach z przyjaciółmi.
Więcej…
 
To ma być dla was przygoda

REPORTAŻ: AFRYKA - MAROKO - GÓRY ATLASU WYSOKIEGO

- To ma być dla was przygoda - powiedział o wędrówce przez marokańskie góry Atlasu Wysokiego nasz przewodnik i opiekun Bolek Kozłowicz z Agencji Wyprawowej "Pamir". Szybko ta przygoda sponiewierała mnie, ale słowo daję, naprawdę warto było znosić trudy biwaków w niedostępnych górskich miejscach, pić wodę ze strumieni i rzeczek razem z owcami, baranami, mułami, przez wiele dni z rzędu udawać, że się człowiek myje, ledwo zanurzając zęby i koniuszki palców w lodowatej wodzie, wymiotować na każdej wyżej położonej przełęczy, czy drapać przez pół nocy pogryzione przez pchły potwornie zmęczone ciało.

Więcej…
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack