na rynku od 1999 roku

23 lata doświadczenia w organizacji wypraw i trekkingów!!!

trekking, wyprawa

trekking, wyprawa

Wyprawa Tour de Toubkal - info
alt
termin9-20.X.2018
koszt:4499 PLN + 350 euro
czas:12 dni
 
 
  • Tygodniowytrekking w formie pętli
  • Na deser wchodzimy na Jebel Toubkal
  • Jeden z najpiękniejszych trekkingów świata!
  • Idzie z nami berberyjski przewodnik i kucharz, po drodze czekają na nas wspaniałeposiłki
  • IDZIEMY NA LEKKO, cały potrzebny sprzęt niosą muły!
  • Pobyt w Maroku kończymy w Essaouirze nad Atlantykiem
  • Marakesz i jedyne w swoim rodzaju chwile na placu Jemaa-el-fna
Więcej…
 
Tour de Toubkal - opis

Image Kiedy myślimy o górach w Afryce, wyobrażamy sobie najczęściej ośnieżony masyw Kilimandżaro, otoczony bujną zielenią tropikalnych lasów. Po głowie kołaczą się nazwy Mount Kenya i Ruwenzori, na myśl przychodzą bezkresne, pełne antylop i żyraf sawanny i zielone wzgórza z powieści Hemingwaya i Karen Blixen.

Kiedy myślimy o Afryce, wyobrażamy sobie walecznych Zulusów, dostojnych Masajów i na wpół legendarnych Pigmejów. Oczami wyobraźni oglądamy sceny rodem z safari, wypatrujemy lwów i nosorożców. Przemierzamy pustynie i...

Więcej…
 
Tour de Toubkal - plan wyprawy

 

DNI
ETAPY
1
Przelot do Maroka (zazwyczaj latamy do Casablanki). Nocleg w Marakeszu, gdzie do dyspozycji mamy stylowy hotel (pokoje z łazienkami) w samym sercu mediny, z rozległym tarasem i wewnętrznym dziedzińcem. Czasem pierwszą lub ostatnią noc spędzamy w Casablance - wszystko zależy od układu lotów.
2
Dzień w Marakeszu. Odpoczynek po podróży, ostatnie zakupy, kulinarne atrakcje na placu Jemma el - fna.
3Transfer do Imlil (1-1,5 h), przepakowanie bagaży i przejazd kilka kilometrów dalej na miejsce pierwszego biwaku w Taszeddirt.
Więcej…
 
Zakup sprzętu czyli jak nie dać się sprzedawcy?

Przed każdą wyprawą okazuje się, że musimy dokupić trochę brakujących drobiazgów, uzupełnić nasz górski ekwipunek albo zaopatrzyć się w coś zupełnie nowego, a przydatnego na czekającej nas wędrówce. Przy takich okazjach bazujemy na naszym doświadczeniu, przyzwyczajeniach i intuicji.
Więcej…
 
Zdrowie i kondycja czyli jak dać radę?

Przygotowując się do górskich wyjazdów zadajemy sobie pytanie, czy podołamy trudom wędrówki, czy nie będziemy odstawać od grupy i czy w ogóle nadajemy się do tej zabawy. Wątpimy w swoje możliwości i kondycję , nierzadko słusznie , spędzając większą część roku na siedząco ? w pracy, w domu, na spotkaniach z przyjaciółmi.
Więcej…
 
To ma być dla was przygoda

REPORTAŻ: AFRYKA - MAROKO - GÓRY ATLASU WYSOKIEGO

- To ma być dla was przygoda - powiedział o wędrówce przez marokańskie góry Atlasu Wysokiego nasz przewodnik i opiekun Bolek Kozłowicz z Agencji Wyprawowej "Pamir". Szybko ta przygoda sponiewierała mnie, ale słowo daję, naprawdę warto było znosić trudy biwaków w niedostępnych górskich miejscach, pić wodę ze strumieni i rzeczek razem z owcami, baranami, mułami, przez wiele dni z rzędu udawać, że się człowiek myje, ledwo zanurzając zęby i koniuszki palców w lodowatej wodzie, wymiotować na każdej wyżej położonej przełęczy, czy drapać przez pół nocy pogryzione przez pchły potwornie zmęczone ciało.

Więcej…
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack