na rynku od 1999 roku

23 lata doświadczenia w organizacji wypraw i trekkingów!!!

trekking, wyprawa

trekking, wyprawa

Opis, filmy, zdjęcia

Jeśli nie masz dużo czasu, albo zdrowi Ci nie pozwala na długą wędrówkę, a chcesz stanąć oko w oko z Everestem ta wyprawa jest dla Ciebie. Od wylotu do powrotu do kraju zajmie tylko 7 dni. Do bazy pod Everestem dotrzesz śmigłowcem, który wyląduje na Kala Patthar (5550 m) - będziesz mieć 10 min na wyjście i zrobienie zdjęć. Dłuższy pobyt na tej wysokości bez aklimatyzacji jest po prostu niebezpieczny. Oczywiście w śmigłowcu będzie tlen do oddychania. Także na wypadek, kiedy śmigłowiec nie będzie mógł wrócić na dół, np. z powodu załamania pogody.

Everest nie jest najpiękniejszy, nie jest najtrudniejszy, nie jest najbardziej efektowny, jest NAJWYŻSZY. A może i to nie jest najważniejsze. Jak mawiał George Mallory - wystarczy, że JEST.

Nepal to dla większości wspinaczy po prostu Mount Everest. Majestat potęgi przyciąga jak magnes. W ostatnich latach Góra Gór jest popularnym celem ekspedycji, gdyż obstawiony setkami pomocnych Szerpów i okiełznany kilometrami lin poręczowych jest uważany za stosunkowo łatwy ośmiotysięcznik. Większości wystarcza jednak sama możliwość, zupełnie bezpiecznego, stanięcia oko w oko z Everestem i zakosztowania atmosfery jaka panuje u jej stóp.

 

Więcej…
 
Mapa i plan wyprawy

 

DNI ETAPY
1 Wylot do Kathmandu.
2 Przylot do Kathmandu, odpoczynek w hotelu, przygotowanie do lotu.
3 Wczesnym rankiem wylot do Lukli. Tu nastąpi przerwa techniczna na zatankowanie śmigłowca. Po ok. 30 min przerwy ruszamy w kierunku Everestu. Kolejne lądowanie będzie w Syangboche tuż powyżej Namche Bazar. Tu nastąpi podział na dwie grupy (3 osoby i 2 osoby) ponieważ nawet najsilniejszy śmigłowiec nie jest w stanie wylądować na wysokości 5550 m z więcej niż 3 pasażerami. W pierwszej turze polecą 3 osoby, a po powrocie z bazy kolejne 2. Czas oczekiwania umili zwiedzanie Namche Bazar. Śmigłowiec przeleci tuż obok Ama-Dablam, południowej ściany Lhotse, nad samą bazą pod Everestem i wyląduje na Kala Patthar 5550 m - najlepszym punkcie widokowym na Górę Gór. Będziesz mieć 10 min na wyjście ze śmigłowca i zrobienie zdjęć. Dłuższy pobyt na tej wysokości bez aklimatyzacji jest po prostu niebezpieczny. Kiedy druga grupa wróci z bazy, wszyscy razem polecą do Katmandu. Lot zakończy się popołudniem.

 

Więcej…
 
Co zabrać?

 

Lp APTECZKA
1

odpowiednie leki przeciwbólowe (ból głowy, ból brzucha): Ketonal, NoSpa

2 leki na dolegliwości żołądkowe (np. Nifuroksazyd, Smecta)
3 antybiotyk o jak najszerszym spektrum działania: Duomox, Augmentin, Cipronex (koniecznie skonsultuj z lekarzem!) + lek osłonowy na żołądek

 

Więcej…
 
Zakup sprzętu czyli jak nie dać się sprzedawcy?

Przed każdą wyprawą okazuje się, że musimy dokupić trochę brakujących drobiazgów, uzupełnić nasz górski ekwipunek albo zaopatrzyć się w coś zupełnie nowego, a przydatnego na czekającej nas wędrówce. Przy takich okazjach bazujemy na naszym doświadczeniu, przyzwyczajeniach i intuicji.
Więcej…
 
Zdrowie i kondycja czyli jak dać radę?

Przygotowując się do górskich wyjazdów zadajemy sobie pytanie, czy podołamy trudom wędrówki, czy nie będziemy odstawać od grupy i czy w ogóle nadajemy się do tej zabawy. Wątpimy w swoje możliwości i kondycję , nierzadko słusznie , spędzając większą część roku na siedząco ? w pracy, w domu, na spotkaniach z przyjaciółmi.
Więcej…
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack