trekking, wyprawa

trekking, wyprawa

Strona głównaWYPRAWYANDY Peru - Kordiliera Blanca
PERU 2 x 5000 m, 1 x 6000 m - opis, filmy, zdjęcia

2 x 5000, 1 x 6000! To prawdziwa gratka dla tych, którzy kochają wspinaczkę i nieprzeciętne wyzwania.

Wszystkie z trzech szczytów jakie przyjdzie nam zdobywać leżą w paśmie Cordilliera Blanca - uznawanym za jeden z piękniejszych rejonów Ameryki Południowej. Ośnieżony łańcuch górski jest częścią Andów, należących do jednych z najpotężniejszych gór na ziemi. A co poza tym? Spektakularne wulkany, pierwotne andyjskie lasy, najwyżej na świecie położone górskie jeziora, starożytna kultura inkaska... Czegóż trzeba więcej...

 

Ta wyprawa to prawdziwy maraton górski. Trzy szczyty leżą w bezpośredniej bliskości co sprawia, że z łatwością można zdobyć je w relatywnie krótkim czasie. Pierwszy cel to Urus (5420 m n.p.m.), przepiękny pięciotysięcznik - idealny na wspinaczkową "rozgrzewkę", następny w kolejce to Ischinka (5530 m n.p.m.) - kultowy szczyt w paśmie Cordilliera Blanca. Na sam koniec zostawimy sobie Tocllaraju (6034 m n.p.m.) sześciotysięcznik z piękną lecz wymagającą końcową granią. Trochę wysiłku, szczypta adrenaliny a nagroda niesamowita! Widok z Tocllaraju na okolicę jest niezapomniany.

A potem czeka nas świętowanie sukcesu w urzekającym górskim miasteczku Huaraz i odpoczynek nad oceanem w Limie.

To nie koniec atrakcji, dla chętnych Peru oferuje wszystkie swoje skarby: naskalne rysunki w Nazca, jezioro Titicaca, legendarne Cuzco i tajemnicze Machu Picchu uznane za jeden z nowych siedmiu cudów świata...

 

Peru to idealne miejsce dla wielbicieli wspinaczki, koneserów piękna przyrody i urodzonych poszukiwaczy przygód. Jeśli więc zaliczasz się do którejś z tych grup, lub też do wszystkich na raz, ta wyprawa jest dla Ciebie!

 
PERU 2 x 5000 m, 1 x 6000 m - mapa i plan wyprawy

 

DNI
ETAPY
1 Zbiórka i wylot do Ameryki Południowej.
2 Przylot do stolicy Peru - Limy, po południu zwiedzanie starej części miasta - Plaza de Armas, nocleg w by Advertise"> hotelualt.
3 Dziś wcześnie rano złapiemy autobus do miasta Huaraz (3090 m), czeka nas długa, bo aż 9-ciogodzinna jazda, jednak widoki za oknem z pewnością nam to wynagrodzą. Po południe spędzimy na odpoczynku, nocleg w hotelu.
Więcej…
 
FAQ - Peru, Cordiliera Blanca.

Podczas trekkingu i przed atakiem szczytowym będziemy nocować w namiotach.  Karimata będzie Ci potrzebna. Koniecznie zabierz ciepły śpiwór (komfort -10;-15 st. C), noce będą chłodne
Zabierz śpiwór zapewniający komfort w temperaturze ok -10 do -15°C.
Tak, podczas wędrówki mogą zdarzyć się opady śniegu. Należy być na nie przygotowanym, warto zabrać stuptuty i koniecznie ciepłą odzież (patrz zakładka Co ze sobą zabrać?).
Wiza nie jest potrzebna dla turystów przebywających w Peru do 3 miesięcy. Przy przekraczaniu granicy otrzymuje się pieczęć uprawniającą do pobytu na terenie kraju. Wymagana jest za to tzw. opłata wylotowa - ok 35 USD.
Podczas noclegów w cywilizacji zapewniamy śniadania i obiadokolacje oraz ciepłe napoje do posiłków. Śpimy w hotelach ze śniadaniami, a obiadokolacje spożywamy w miejscowych knajpkach i restauracjach. Nie ma ustalonego jadłospisu, każdego dnia sam będziesz mógł (-a) wybrać z menu to co lubisz i to na co masz ochotę. Pożywienie w czasie akcji górskiej to w zależności od opcji którą wybrałeś (wybrałaś) z naszej oferty, jedzenie przygotowane przez kucharzy lub posiłki przygotowane we własnym zakresie.
Nie, zapewniamy tragarza i zwierzęta juczne. Jeden tragarz niesie bagaż dwóch osób dlatego zabierz tylko to co niezbędne.
Wodę do picia (butelkowaną) można kupić w każdej wiosce u podnóża gór w sklepikach mijanych po drodze. Każdego dnia w górach możesz również zabrać do termosu lub butelki przegotowaną wodę, którą zapewniamy my.
W niektórych miejscowościach działają telefony komórkowe, jednak zasięg zależny jest od rodzaju operatora.
Konieczne będzie opłacenie wylotu (ok. 45 USD) oraz napiwków dla tragarzy (około 40 USD). Należy także uwzględnić koszt zakupu wody (jeśli chcesz podczas trekkingu pić wodę butelkowaną - koszt do 4 USD za litr, przegotowaną wodę zapewniamy my). Na osobiste wydatki warto przeznaczyć około 100 - 300 USD. Jeśli zdecydujesz się na uczestnictwo w dodatkowych atrakcjach i wycieczkach skontaktuj się z nami w celu podania ich kosztu.
Tak, istnieje taka możliwość. W każdym momencie wyprawy zapewniamy Ci możliwość bezpiecznego zejścia niżej jeśli tylko źle się poczujesz i nie będziesz mógł (-a) kontynuować wędrówki.
Tak, codziennie może padać deszcz.
Tak, będą potrzebne w czasie biwaków, jeśli wolisz ograniczyć swój bagaż, istnieje możliwość wynajęcia sprzętu na miejscu.
Tak, raki będą potrzebne.
Zapewniamy wodę zdatną do picia w nieograniczonych ilościach. Dostajesz zatem ciepłe napoje do posiłków (kawa/herbata) oraz wodę do własnego bidonu/butelki/termosu tyle litrów ile chcesz! Z własnej kieszeni płacisz tylko za napoje butelkowane, np. Cola, Fanta etc.

 
Co zabrać?

 

LpAPTECZKA
1

odpowiednie leki przeciwbólowe (ból głowy, ból brzucha): Ketonal, NoSpa

2leki na dolegliwości żołądkowe (np. Nifuroksazyd, Smecta)
3antybiotyk o jak najszerszym spektrum działania: Duomox, Augmentin, Cipronex (koniecznie skonsultuj z lekarzem!) + lek osłonowy na żołądek
Więcej…
 
Dlaczego z nami...?

Ponieważ....

Mamy doświadczenie!

Wyprawy organizujemy od ponad 10 lat. Zaufały nam już setki Uczestników, z których przeważająca większość wraca do nas na kolejne i kolejne wyprawy. Nasze zaangażowanie i wiedza zostały docenione przez najbardziej opiniotwórczy miesięcznik podróżniczy National Geographic Traveler, który poleca nas jako organizatora trekkingów i wypraw. Zobacz tutaj (link).

Więcej…
 
Zakup sprzętu czyli jak nie dać się sprzedawcy?

Przed każdą wyprawą okazuje się, że musimy dokupić trochę brakujących drobiazgów, uzupełnić nasz górski ekwipunek albo zaopatrzyć się w coś zupełnie nowego, a przydatnego na czekającej nas wędrówce. Przy takich okazjach bazujemy na naszym doświadczeniu, przyzwyczajeniach i intuicji.
Więcej…
 
Zdrowie i kondycja czyli jak dać radę?

Przygotowując się do górskich wyjazdów zadajemy sobie pytanie, czy podołamy trudom wędrówki, czy nie będziemy odstawać od grupy i czy w ogóle nadajemy się do tej zabawy. Wątpimy w swoje możliwości i kondycję , nierzadko słusznie , spędzając większą część roku na siedząco ? w pracy, w domu, na spotkaniach z przyjaciółmi.
Więcej…
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack