trekking, wyprawa

trekking, wyprawa

Wyprawa na DEMAWEND 5671 m i ARARAT 5135 m
alt
terminIX. 2018
koszt:6499 PLN + 800 USD
czas:18 dni
 
  • dwa szczyty na jednej wyprawie
  • Ararat - najwyższy w Turcji
  • Demawend - najwyższy wulkan Azji
  • Przed Tobą Turcja, Kurdystan, Iran!
  • Przed Tobą Stambuł i Teheran!
  • Kurdyjska i perska gościnność
  • Od środka zobaczysz świat, który inni znają tylko ze słyszenia

*cena zawiera należne podatki - wystawiamy fakturę VAT

 

Lp KOSZT WYPRAWY OBEJMUJE:  
1 Przelot do Van lub innego lotniska w tureckim Kurdystanie w klasie ekonomicznej. Jak zawsze - wygodnie i szybko - lecimy samolotem. Powrót samolotem z Teheranu. Podczas przelotu pod Ararat jedną noc spędzamy w Stambule!
2 Transport na trasie Dogubayazit - Bazargan -  Teheran - Polour Hut - meczet al Zaman - Polour Hut - Teheran. Czeka nas ponad 1000 km podróży przez Iran. Do Teheranu najwygodniej jest pojechać komfortowym klimatyzowanym autobusem. Transport na terenie Turcji na trasie Van - Dogubayazit - Ararat - Dogubayazit - Van. W górach poruszamy się wynajętymi samochodami.
3

Noclegi w schronisku Polour (2250 m), schronisku Bargah (4200) i w Teheranie (hotel o standardzie ***). Można zdobywać Demawend na wiele sposóbów z czterech stron świata. Można spać w namiotach, w sezonowych pasterskich szałasach, pod chmurką lub w starym schronie Bargah. My dbamy o Twój komfort - Polour to przyzwoite górskie schronisko, nowe schronisko Bargah to imponujący budynek wzniesiony na wys. 4200 m. A w Teheranie? Dobry, wygodny hotel aby móc wypocząć po trudach wspinaczki.

Podczas zdobywania Araratu śpimy w namiotach , korzystając z istniejących obozów. W Stambule śpimy w wygodnym hotelu. W Dogubayazit mieszkamy  na kempingu (murowane domki i pokoje z łazienkami).

4 Opłaty za pozwolenie na zdobywanie obu szczytów. Jak zawsze - stosujemy się do obowiązujących w danym miejscu przepisów. Załatwiamy i opłacamy wszystkie niezbędne pozwolenia i przepustki.
5

Transport bagażu na mułach z meczetu al Zaman (3000 m) do schroniska Bargah (4200) i z powrotem. Oszczędzamy ramiona, nogi i kolana. Rozkoszujemy się widokami i powoli wznosimy się w górę. Idziemy w górę i w dół na lekko, nie forsujemy się na początku - czas prawdziwych wyzwań jeszcze na tej wyprawie nadejdzie!

Na Araracie zapewniamy transport bagaży na koniach między miejscem przyjazdu i odjazdu u podnóża góry oraz między obozami, podczas drogi w górę i w dół Eli (wys. pow 2000 m) - obóz I 3300 m - obóz II 4100 m i z powrotem.

6

Częściowe wyżywiene w trakcie wyprawy (na obu górach śniadania i obiadokolacje oraz pakiety lunchowe). W schroniskach kucharz przygotuje dla nas posiłki, zaparzy herbatę, wręczy suchy prowiant na drogę. Nocując w Polour, zapraszamy na obiadokolację do irańskiej restauracji. W Teheranie zapewniamy śniadanie.

Podczas zobywania Araratu mamy do dyspozycji kuchnię i kucharza, który przygotowuje dla nas ciepłe posiłki. W Dogubayazit zapewniamy śniadania i obiadokolacje. W Stambule zapewniamy śniadanie.

7 Opiekę lidera z Agencji PAMIR, wsparcie GPS, łączność radiową w grupie, prognozę pogody. Czyli nasz standard - profesjonalizm i bezpieczeństwo. Zwracamy szczególną uwagę na odpowiednią aklimatyzację.
8 Wsparcie miejscowej agencji, opiekę irańskiego i kurdyjskiego przewodnika. Wszystko po to abyśmy czuli się komfortowo i bezpiecznie.
9Mozliwość wypożyczenia namiotów podczas zdobywania Araratu, pomoc w doborze sprzętu.
10Ubezpieczenie KL i NNW obejmujące również akcję poszukiwawczą w górach. Pomoc i konsultację w procedurach wizowych.

 

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack