trekking, wyprawa

trekking, wyprawa

Wyprawa na ARARAT - 5135 m - info
alt 

terminy:

koszt:

czas:

VIII. 2018

3999 PLN + 600 USD

9 dni

 
  • biblijny Ararat w zasięgu ręki
  • najwyższa góra w Turcji
  • jedyny w swoim rodzaju klimatpogranicza i Kurdystanu
  • poszukiwacze Arki Noego
  • przystanek i nocleg w Stambule
  • gorące źródła w Diyadin - to trzeba poczuć ;-)

 

 

Więcej…
 
Wyprawa na ARARAT - 5135 m - opis

   alt

Jeśli uważasz Turcję za "zbyt turystyczną" i jeśli patrzysz na nią tylko z jej europejskiego brzegu Bosforu, chcąc zobaczyć więcej -  ta podróż jest dla Ciebie.  Pojedź  z nami na Wschód. Pojedź z nami na skraj Wschodniej Anatolii. Pojedź z nami do Kurdystanu.Pojedź z nami na wschód Turcji. Wschód, którego ciągle ubywa, bo Zachód rozpycha się również tam - na Wyżynie Armeńskiej, u stóp Wielkiego Araratu, wśród ruin gruzińskich i ormiańskich twierdz i kurdyjskich pałaców. Wśród pustynnych i skalistych gór, na rozległych i dzikich płaskowyżach, porozcinanych przez głębokie doliny.

Więcej…
 
Wyprawa na ARARAT - 5135 m - plan i mapa

 

DNI
ETAPY
1Przelot do Istambułu - legendarnej bramy na Wschód, dziś tętniącej życiem metropolii. Niepowtarzalna szansa na wieczorne zwiedzanie miasta! Transfer do hotelu i nocleg.
2Przelot do Van lub na inne lotnisko w tureckim Kurdystanie. Przejazd do Dogubayazit.  Odpoczynek po podróży.
3Początek naszej drogi na Ararat. Po śniadaniu jedziemy w okolice wsi Eli na wysokość ok. 2000 m. Podchodzimy do obozu I, który znajduje się nieco powyżej 3000 m. Kolacja w obozie u stóp Araratu. Nocleg w namiotach.
Więcej…
 
Co zabrać?

 

LpAPTECZKA
1Diuramid (Acetazolamid - lek wspomagający aklimatyzację)
2leki na dolegliwości żołądkowe (biegunka etc.)
3antybiotyk o jak najszerszym spektrum działania (koniecznie skonsultuj z lekarzem!)
Więcej…
 
Dlaczego z nami...?

Ponieważ....

Mamy doświadczenie!

Wyprawy organizujemy od ponad 10 lat. Zaufały nam już setki Uczestników, z których przeważająca większość wraca do nas na kolejne i kolejne wyprawy. Nasze zaangażowanie i wiedza zostały docenione przez najbardziej opiniotwórczy miesięcznik podróżniczy National Geographic Traveler, który poleca nas jako organizatora trekkingów i wypraw. Zobacz tutaj (link).

Więcej…
 
Zakup sprzętu czyli jak nie dać się sprzedawcy?

Przed każdą wyprawą okazuje się, że musimy dokupić trochę brakujących drobiazgów, uzupełnić nasz górski ekwipunek albo zaopatrzyć się w coś zupełnie nowego, a przydatnego na czekającej nas wędrówce. Przy takich okazjach bazujemy na naszym doświadczeniu, przyzwyczajeniach i intuicji.
Więcej…
 
Zdrowie i kondycja czyli jak dać radę?

Przygotowując się do górskich wyjazdów zadajemy sobie pytanie, czy podołamy trudom wędrówki, czy nie będziemy odstawać od grupy i czy w ogóle nadajemy się do tej zabawy. Wątpimy w swoje możliwości i kondycję , nierzadko słusznie , spędzając większą część roku na siedząco ? w pracy, w domu, na spotkaniach z przyjaciółmi.
Więcej…
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack