trekking, wyprawa

trekking, wyprawa

Wyprawa na ARARAT - 5135 m - info
alt 

terminy:

koszt:

czas:

VIII. 2018

3999 PLN + 600 USD

9 dni

 
  • biblijny Ararat w zasięgu ręki
  • najwyższa góra w Turcji
  • jedyny w swoim rodzaju klimatpogranicza i Kurdystanu
  • poszukiwacze Arki Noego
  • przystanek i nocleg w Stambule
  • gorące źródła w Diyadin - to trzeba poczuć ;-)

 

 

*cena zawiera należne podatki - wystawiamy fakturę VAT

Lp KOSZT WYPRAWY OBEJMUJE:  
1

Przelot do Turcji w klasie ekonomicznej. Nocleg w Stambule pierwszego dnia wyprawy - niepowtarzalna okazja do wieczornego zwiedzania miasta! Ze Stambułu latamy zwykle do Van, ale możliwy jest przelot na inne lotniska w okolicy, np. Erzurum, Agri itp.

Podczas podróży busem do Dogubayzait zwiedzamy również starożytną twierdzę i bajeczne wodospady!

2 Częściowe wyżywienie na wyprawie. W Dogubayazit zapraszamy na śniadania i obiadokolacje - poznasz smak kurdyjskiej kuchni!

3 Częściowe wyżywienie w trakcie zdobywania szczytu - kucharz przygotuje pyszne śniadanie i kolację, a na czas podejścia każdy otrzyma słodycze, napoje i owoce. Masz ochotę na herbatę, potrzebujesz gorącej wody, chcesz posiedzieć przy kawie i ciastku? Nie ma sprawy - w obozach na Araracie zadbamy o to.

4 Noclegi w Dogubayazit w wygodnym hotelu w centrum miasta. Będziemy tam mieszkać przed i po trekkingu.

5 Pozwolenie na zdobycie szczytu, przepustki wojskowe oraz ubezpieczenie. Wszystkie formalności na miejscuzałatwiają nasi lokalni wsółpracownicy - Ty nie musisz się o to martwić.

6 Opieka licencjonowanego miejscowego przewodnika i serwis miejscowej agencji. Stosujemy się do miejscowychwymogów i przepisów, wedle których miejscowy przewodnik jest niezbędny, a z nami pracują najlepsi! To dodatkowy komfort i bezpieczeństwo. Zaprzyjaźniona agencja zadba o to aby wszystko grało jak w zegarku.

7 Transport z Dogubayazit do podnóża góry i z powrotem do Dogubayazit. Wygodny bus zawiezie nas i przywiezie. Po drodze staniemy na zakupy. Zatrzymamy się również jeśli będziesz chciał zrobić to "jedyne, niepowtarzalne" zdjęcie. Po akcji górskiej jedziemy zażyć relaksu w gorących źródłach!!!

8 Transport bagaży między obozami z wykorzystaniem jucznych zwierząt (muły lub konie). My wchodzimy na lekko,oszczędzając siły na atak szczytowy. W trakcie schodzenia też będzie nam lżej - musimy tylko się spakować i można zbiegać w doliny! Aklimatyzujemy się bez ciężkich plecaków i forsownych podejść.

9Namioty w obozach na wysokości 3200 i 4100 m. Czasem już stoją rozbite i czekają, czasem musimy to zrobić my. Nie musimy i ch nosić ani zabierać z Polski.

10 Opiekę lidera z Agencji PAMIR podczas całej wyprawy, jednym słowem wszystkie problemy na naszej głowie.

11Ubezpieczenie ASSISTANCE i KL - obejmujące akcję poszukiwawczą w górach, by w razie kłopotów nie było żadnych problemów.

12 Wizę do Turcji - potrzebujesz paszport ważny min. 6 miesięcy. Jej wykupienie to formalność, czekająca każdego turystę przybywającego do Turcji. Sugerujemy jej wykupienie w Polsce, przed podróżą.

Legenda: = TAK = NIE

 

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack