na rynku od 1999 roku

23 lata doświadczenia w organizacji wypraw i trekkingów!!!

trekking, wyprawa

trekking, wyprawa

Strona głównaWYPRAWY Carstensz - Jaya
Jaya - Piramida Carstensz 4884 m - Australia i Oceania - opis

Nowa Gwinea to druga co do wielkości wyspa na świecie, leżąca tuż nad Australią i jedno z najdzikszych miejsc na Ziemi. Jej wschodnią część zajmuje niepodległe państwo ? Papua Nowa Gwinea a zachodnia należy do Indonezji i nazywana jest Irian Jaya (obecnie coraz częściej nazywana jest Papua). Prawie 80% powierzchni porasta trzeci co do wielkości kompleks leśny na świecie (po Amazonii i Kongo) ale przez znawców uważany, za najbardziej dziki, niedostępny i najmniej poznany. Zamieszkują go krokodyle, jadowite węże i komary, oprócz tego, zwłaszcza z lotu ptaka można by go uznać, za zapomniany raj na Ziemi.

Więcej…
 
Jaya - Piramida Carstensz 4884 m - Australia i Oceania - plan
DNIETAPY
1Przelot z Europy do Dżakarty (stolica Indonezji). Zwiedzanie miasta, nocleg w hotelu.
2Zwiedzanie miasta. Spotkanie na lotnisku w Dżakarcie około dwie godziny przed odlotem na Papuę, który zazwyczaj nastąpi ok. godz. 21 miejscowego czasu. Całonocny przelot na Papuę do miejscowości Jayapura (stolica prowincji).
3Otrzymanie niezbędnych pozwoleń trekkingowi ? wspinaczkowych, uzupełnienie zapasów żywności i paliwa, przepakowanie bagażu.
Więcej…
 
Zakup sprzętu czyli jak nie dać się sprzedawcy?

Przed każdą wyprawą okazuje się, że musimy dokupić trochę brakujących drobiazgów, uzupełnić nasz górski ekwipunek albo zaopatrzyć się w coś zupełnie nowego, a przydatnego na czekającej nas wędrówce. Przy takich okazjach bazujemy na naszym doświadczeniu, przyzwyczajeniach i intuicji.
Więcej…
 
Zdrowie i kondycja czyli jak dać radę?

Przygotowując się do górskich wyjazdów zadajemy sobie pytanie, czy podołamy trudom wędrówki, czy nie będziemy odstawać od grupy i czy w ogóle nadajemy się do tej zabawy. Wątpimy w swoje możliwości i kondycję , nierzadko słusznie , spędzając większą część roku na siedząco ? w pracy, w domu, na spotkaniach z przyjaciółmi.
Więcej…
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack