na rynku od 1999 roku

23 lata doświadczenia w organizacji wypraw i trekkingów!!!

trekking, wyprawa

trekking, wyprawa

LOBUCHE EAST - plan wyprawy

 

DNI
ETAPY
1zbiórka i wylot do Katmandu
2przylot do Kathmandu; zwiedzanie miasta
3przelot do Lukli; przejście do Phakding*
Więcej…
 
Zakup sprzętu czyli jak nie dać się sprzedawcy?

Przed każdą wyprawą okazuje się, że musimy dokupić trochę brakujących drobiazgów, uzupełnić nasz górski ekwipunek albo zaopatrzyć się w coś zupełnie nowego, a przydatnego na czekającej nas wędrówce. Przy takich okazjach bazujemy na naszym doświadczeniu, przyzwyczajeniach i intuicji.
Więcej…
 
Zdrowie i kondycja czyli jak dać radę?

Przygotowując się do górskich wyjazdów zadajemy sobie pytanie, czy podołamy trudom wędrówki, czy nie będziemy odstawać od grupy i czy w ogóle nadajemy się do tej zabawy. Wątpimy w swoje możliwości i kondycję , nierzadko słusznie , spędzając większą część roku na siedząco ? w pracy, w domu, na spotkaniach z przyjaciółmi.
Więcej…
 
Zginęli bo byli najlepsi !

AKCJA RATUNKOWA NA MOUNT EVEREST 1989

Artur Hajzer
Triumf i tragedia

Triumf i ...(26 maja)

Genek Chrobak i Andrzej Marciniak, po przejściu trudnej zachodniej grani, stanęli na szczycie Mt.Everestu. Niby nic a jednak coś bardzo znamiennego. Genek sam zrobił sobie tą wyprawę ? to prawie jego debiut w roli kierownika i menadżera, ?chłopiec zawadowiec? jakby się zbuntował, chciał w końcu wejść na tą górę, wolny od ?odgórnych? decyzji lidera. Andrzej Marciniak ? też debiutant, pierwszy raz w Himalajach. Miałem z nim do czynienia w pierwszych dniach tej wyprawy i powiadam Wam ? mocarz nad mocarze ? bardzo dobrze ?wyselekcjonowany? zawodnik. Jego wejście na szczyt nie było przypadkiem.

Więcej…
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack