trekking, wyprawa

trekking, wyprawa

Strona głównaWYPRAWYANDY Chimborazo Cotopaxi lato
EKWADOR - Chimborazo i Cotopaxi jesień

w_mini_90_ekw

termin

21.11-07.12.2018

koszt:6900,-PLN + 1990,-USD
czas:16 dni
 

-  Andyjski maraton wśród ekwadorskich    wulkanów: 2 x 4900 m + 5200 m

- Na dokładkę 2 kultowe szczyty: Chimborazo (6310 m. np.m.) i Cotopaxi (5896 m.n.p.m.

- Najwyższy na świecie czynny wulkan!

- Szczyt najdalej położony od środka ziemi!

- Eksperymenty i doświadczenia na równiku

- Starożytna kultura Indian czyli cuy z grilla i chicha

Więcej…
 
EKWADOR - Chimborazo i Cotopaxi - opis,

Ekwador to prawdziwie wybuchowy koktajl, niezwykłe połączenie dzikich gór  oraz niesamowitych zjawisk przyrody, dziedzictwa kultur prekolumbijskich Indian i ich europejskich pogromców.

Tutaj będziesz mieć okazję zmierzyć się z najwyższym czynnym i najbardziej aktywnym wulkanem na świecie - Cotopaxi oraz jednym z najwyższych wygasłych wulkanów - Chimborazo, będącym równocześnie najwyższym szczytem Ekwadoru oraz najdalej położonym punktem licząc od środka ziemi, dalej nawet niż Everest! Te dwa szczyty to jedna z piękniejszych wysokogórskich scenerii w całej Ameryce Południowej.

Więcej…
 
Co zabrać?

 

LpAPTECZKA
1

odpowiednie leki przeciwbólowe (ból głowy, ból brzucha): Ketonal, NoSpa

2leki na dolegliwości żołądkowe (np. Nifuroksazyd, Smecta)
3antybiotyk o jak najszerszym spektrum działania: Duomox, Augmentin, Cipronex (koniecznie skonsultuj z lekarzem!) + lek osłonowy na żołądek
Więcej…
 
EKWADOR - Chimborazo i Cotopaxi - plan wyprawy

 

DNI
ETAPY
1Zbiórka i wylot do Ameryki Południowej.
2Przylot do Quito (2800 m), po południu zwiedzanie kolonialnej starówki miasta. Nocleg w hotelu.
3Dziś odbędziemy niezapomnianą wycieczkę na równik - Mitad del Mundo (2450 m), odwiedzimy także muzeum Inti Nan - Ścieżki Słońca. Czeka nas wyśmienita zabawa, będziemy przeprowadzać eksperymenty, które pozwolą "namacalnie" stwierdzić na której półkuli się znajdujemy i gdzie dokładnie przebiega równik. Nocleg w hotelu.
Więcej…
 
Dlaczego z nami...?

Ponieważ....

Mamy doświadczenie!

Wyprawy organizujemy od ponad 10 lat. Zaufały nam już setki Uczestników, z których przeważająca większość wraca do nas na kolejne i kolejne wyprawy. Nasze zaangażowanie i wiedza zostały docenione przez najbardziej opiniotwórczy miesięcznik podróżniczy National Geographic Traveler, który poleca nas jako organizatora trekkingów i wypraw. Zobacz tutaj (link).

Więcej…
 
Zakup sprzętu czyli jak nie dać się sprzedawcy?

Przed każdą wyprawą okazuje się, że musimy dokupić trochę brakujących drobiazgów, uzupełnić nasz górski ekwipunek albo zaopatrzyć się w coś zupełnie nowego, a przydatnego na czekającej nas wędrówce. Przy takich okazjach bazujemy na naszym doświadczeniu, przyzwyczajeniach i intuicji.
Więcej…
 
Zdrowie i kondycja czyli jak dać radę?

Przygotowując się do górskich wyjazdów zadajemy sobie pytanie, czy podołamy trudom wędrówki, czy nie będziemy odstawać od grupy i czy w ogóle nadajemy się do tej zabawy. Wątpimy w swoje możliwości i kondycję , nierzadko słusznie , spędzając większą część roku na siedząco ? w pracy, w domu, na spotkaniach z przyjaciółmi.
Więcej…
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack